Oct 10, 2026 Deixa un missatge

Proveïdor de placa i barra d'acer inoxidable 17-4PH (UNS S17400).

Pregunteu a qualsevol botiga de vàlvules, constructor de bombes o fabricant de jaciments petroliers a l'Orient Mitjà o Europa quin inoxidable necessita i17-4 horesestà a la llista més sovint que no. No és exòtic. No és l'acer inoxidable-més resistent a la corrosió del mercat. El que fa és seure en un lloc dolç que ningú més ocupa bé:força que podeu marcar amb un cicle de forn, a un preu molt per sota d'un aliatge de níquel.

 

Un eix de 17-4PH en condicions H900 produeix uns 1.170 MPa. El 316L recuit produeix aproximadament 205 MPa. Sobre de la mateixa peça, mateix dibuix, aproximadament cinc vegades la capacitat de càrrega -, aquesta sola frase explica per què la nota sobreviu a cada estrès de la cadena de subministrament.

 

Què és l'acer inoxidable 17-4PH?

17-4PH és aacer inoxidable martensític d'enduriment per precipitació-(PH).. El nom es descompon clarament un cop coneixeu la convenció:17= 17% nominal de crom,4= nominal 4% níquel,PH= enduriment per precipitació. També està escrit com a Tipus 630 (ASTM), UNS S17400 i AISI 630.

 

La paraula "-enduriment de la precipitació" està fent la veritable feina aquí. A diferència del 410 o el 420, que obtenen la seva duresa del carboni i després són trencadissos, el 17-4PH obté la seva força deprecipitats-rics en coureque es formen durant un tractament d'envelliment a baixa-temperatura. Això té tres conseqüències importants per a un comprador:

 

La força és una opció, no un nombre fix.Canvieu la temperatura d'envelliment i canvieu el límit de fluència - una calor de material abasta aproximadament entre 725 i 1.170 MPa.

 

L'estabilitat dimensional és excel·lent.El tractament tèrmic final s'executa a 480-620 graus, molt per sota de la temperatura de recuit de la solució-, de manera que les peces es mouen molt poc durant l'envelliment. Podeu acabar-la màquina de tancar, envellir i mantenir la tolerància.

 

La mequineu suau i després l'endureu.La condició A (solució-recuita) és suau i mecanitzable. Aquest és l'estat que voleu per fer-xip.

 

Químicament és un grau martensític amb prou crom i una addició de coure-niobi per fer que la reacció de precipitació funcioni. Ho ésferromagnètic en totes les condicions- solució-recuita i envellida per igual - perquè la matriu es manté martensítica. Això és important per a la inspecció de partícules-magnètiques (un avantatge) i la desqualifica d'aplicacions no-magnètiques (un negatiu).

 

Graus equivalents

Sistema

Designació

UNS

S17400

ASTM / AISI

Tipus 630, AISI 630

EN / DIN

1,4542, X5CrNiCuNb16-4

EN (desviació sobreestimada)

1.4548

JIS

SUS 630

GB (Xina)

05Cr17Ni4Cu4Nb

AFNOR (França)

Z6CNU17-04

AMS

5622, 5643, 5604, 5825 (emplenament)

 

Nota del comprador:1,4542 i 1,4548 són tots dos química de 17-4PH; les diferències estan en condicions especificades i estanquitat d'anàlisi, no en el grau base. Si el vostre dibuix diu 1.4542 i el certificat del molí diu 1.4548, normalment està bé, però confirmeu que la condició d'envelliment coincideix amb el que suposava el vostre disseny.

 

Composició química de 17-4PH (ASTM A564 / A693, tipus 630)

Element

Contingut (%)

Per què hi és

Carboni (C)

0,07 màx

Mantingut baix a propòsit - limita la formació de carburs, protegeix la tenacitat i la soldabilitat

Manganès (Mn)

1,00 màx

Desoxidació

Silici (Si)

1,00 màx

Desoxidació

Fòsfor (P)

0,040 màx

Residual, controlat

Sofre (S)

0,030 màx

Residual, controlat

Crom (Cr)

15.00 – 17.50

Resistència a la corrosió; estabilitat de la matriu

Níquel (Ni)

3.00 – 5.00

Condicionament d'austenita, duresa

Coure (Cu)

3.00 – 5.00

La precipitació formadora- tot el mecanisme d'enfortiment

Niobi + Tàntal (Nb+Ta)

0.15 – 0.45

El refinament del gra contribueix a la resposta a l'enduriment de l'edat-

Ferro (Fe)

Balanç

Matriu

 

Font:Límits d'anàlisi de calor-per ASTM A564 tipus 630/AMS 5622, verificats-creuament amb tres fulls de dades de molí independents.

 

Els dos elements que determinen si obteniu les propietats que heu pagat sóncoure i niobi. Coure per sota del 3% i la resposta a l'envelliment és feble; niobi per sota del 0,15% i l'estructura del gra s'esfondra. Val la pena comprovar tots dos a l'MTR, no només confiar en el nom de la qualificació.

 

Propietats mecàniques segons l'estat del tractament tèrmic - La taula bàsica

Aquesta és la taula que la majoria dels compradors realment necessiten. Tots els valors següents sónvalors d'especificació mínims per a bar segons ASTM A564 tipus 630, amb els rangs de duresa típics enumerats al costat.

 

Condició

Cicle d'envelliment

Tensió Rm min

Rendiment Rp0,2 min

Elong. min

Duresa (típica)

Notes

Condició A(solució-recuita)

1.040 ± 10 graus, apagat

~1.000 MPa

~790 MPa

~17%

~ 28–33 HRC

Suau, mecanitzable, no per al servei

H900

482 graus / 1 h, aire

1.310 MPa

1.170 MPa

10%

40–47 HRC

Màxima força;no per servei agre

H925

495 graus / 4 h

1.170 MPa

1.070 MPa

10%

38–41 HRC

Intermedi

H1025

552 graus / 4 h

1.070 MPa

1.000 MPa

12%

33–38 HRC

Millor equilibri força-duresa

H1075

580 graus / 4 h

1.000 MPa

860 MPa

13%

31–36 HRC

Major tenacitat

H1100

595 graus / 4 h

965 MPa

795 MPa

14%

30-35 HRC

-

H1150

621 graus / 4 h

930 MPa

725 MPa

16%

28–37 HRC

Duresa màxima (edat única)

H1150D

621 graus / 4 h×2

860 MPa

725 MPa

16%

Menor o igual a 33 HRC

La condició de servei-àcid

H1150M

760 graus + 621 graus

795 MPa

725 MPa

~18%

Menor o igual a 24–28 HRC

Duresa més baixa, ductilitat màxima

 

Font:Valors mínims ASTM A564 Tipus 630; Els intervals de duresa són típics per molí i dades AMS 5622.

 

Llegint aquesta taula com un comprador

Tres coses se'n surten de seguida:

 

La força es duplica aproximadamentde H1150 a H900, però l'allargament només baixa del 16% al 10%. No intercanvieu tota la ductilitat per la força, per això les peces H900 encara es fan servir en servei dinàmic.

 

La bretxa de duresa importa més que la bretxa de forçaquan està implicat H₂S. H900 a 40–47 HRC està molt per sobre del sostre NACE de 33 HRC. H1150D existeix específicament per netejar-lo.

 

H1025 és el valor predeterminat honestper a la majoria de peces industrials que no són-àcids i no són crítiques{1}}de pes. Obteniu un rendiment de 1.000 MPa i 33–38 HRC, amb una duresa notablement millor que l'H900.

 

Tractament tèrmic 17-4PH: què passa realment al forn

Si només recordeu una cosa sobre comprar 17-4PH, recordeu-hoel tractament tèrmic és el producte. La química és una mercaderia; la condició és l'especificació. Dos proveïdors que comenten "17-4PH bar" no comenten el mateix material si un és H900 i l'altre és H1150.

 

Pas 1 - Recuit de la solució (Condició A)

Temperatura:1.040 ± 10 graus (algunes especificacions diuen entre 1.025 i 1.065 graus)

Manteniu:30-60 minuts

Genial:Temps ràpid d'aire o oli

 

Això dissol els elements d'aliatge en una matriu martensítica uniforme i produeix l'estat suau, dúctil i mecanitzable.Tot el 17-4PH comença aquí.Si un proveïdor us envia la barra "-enrotllada" sense un recuit de solució documentat, no teniu cap control sobre el que produirà l'envelliment posterior.

 

Pas 2 - Envelliment (enduriment per precipitació)

Temperatura:480-760 graus segons l'estat

Manteniu:D'1 hora (H900) a 4 hores (la majoria d'altres), 8 hores en total per a H1150D

Genial:Aire

 

Durant aquest pas, les partícules fines-riques en coure precipiten dins de la martensita. Fixen el moviment de dislocació i el material es torna dur i fort.

 

Menor temperatura d'envelliment=major resistència, menor tenacitat. Temperatura d'envelliment més alta=menor resistència, major tenacitat i molt millor resistència a l'estrès-esquerdament per corrosió.Això és tot el comerç, en una frase.

 

Contracció dimensional - el detall que arruïna les peces

17-4PH es redueix de manera previsible durant l'envelliment, i la quantitat depèn de la condició:

Transició

Contracció lineal (in/in)

En una funció de 100 mm

Condició A → H900

0.0004 – 0.0006

~0,04 – 0,06 mm

Condició A → H1150

0.0009 – 0.0012

~0,09 – 0,12 mm

 

Seqüència recomanada:rough-màquina en condició A → envellir fins a la condició especificada → acabar-màquina fins a la dimensió final. Si el mecanitzat posterior a l'-envelliment és impossible, apliqueu el factor de contracció com a compensació a les dimensions de la vostra condició A. Un acabat parcial-mecanitzat abans de l'envelliment sortirà de mida inferior.

 

17-4PH vs 15-5PH vs 13-8 Mo vs 304/316 vs 17-7PH

Cap decisió de compra d'aquest grau es produeix de manera aïllada. Aquí és com es resolen realment les comparacions comunes.

 

Grau

Família

Rendiment (típic)

Corrosió

Magnètic

Millor per

On Es Perd

17-4 hores

PH martensític

1.170 MPa (H900)

≈ 304

Sí

Vàlvules, eixos, elements de subjecció, peces generals{0}}d'alta resistència

picat de clorur; SCC pobre a alta duresa

15-5PH

PH martensític

~1.170 MPa (H900)

≈ 17-4PH

Sí

Accessoris aeroespacials, forjats transversals-resistents-crítics

Costa més; cap guany de força més de 17-4PH

13-8 Mo

PH martensític

~1.380 MPa (H1000)

Molt millor

Sí

Clorur/SCC-crític, d'alta-fiabilitat aeroespacial

Significativament més car

17-7 hores

PH semi-austenític

~1.380 MPa (CH900)

≈ 304

Feblement (recuit)

Molles, diafragmes, xapa formada

Necessita transformació tèrmica; no per a barra mecanitzada

304 / 316L

Austenític

205–310 MPa

Excel·lent

No

Fabricació general, servei de clorur

No es pot tractar-per calor més fort

 

Les tres comparacions que més apareixen

17-4PH vs 15-5PH.Aquests són propers a-bessons. 15-5PH redueix l'interval de composició i redueix la ferrita delta, que aguditzatransversalductilitat i tenacitat i fa que el material sigui més forjable. Si esteu comprant material fos-aire i el dibuix requereix requisits d'impacte transversal, 15-5PH té l'avantatge. Però si el 17-4PH està perfeccionat per ESR o VAR, que és l'estàndard per al treball crític, aquest avantatge es tanca en gran part i el 17-4PH guanya la disponibilitat i el preu.Per al servei àcid, tots dos necessiten H1150D a Inferior o igual a 33 HRC.En petroli i gas, 17-4PH H1150D s'especifica amb molta més freqüència simplement perquè té una història de camp més llarga i un estoc global més ampli.

 

17-4PH vs 316.Aquesta és la comparació equivocada del marc com a elecció - és una opció entre resistència i corrosió, i qualsevol d'elles pot ser la resposta correcta. 316 conté molibdè, que compra una resistència a la perforació de clorur que 17-4PH simplement no té (17-4PH PREN ≈ 17; 316L ≈ 2204 ≈ 2204 ≈ dúplex); Si la restricció d'unió de la vostra peça és un entorn de clorur, voleu 316L, dúplex o un aliatge de níquel. Si es tracta de càrrega mecànica, 17-4PH guanya per un factor de quatre a cinc.

 

17-4PH vs 17-7PH.Tots dos s'anomenen "17-x PH" i la gent els confon constantment. 17-7PH éssemi-austenític: es manté austenític quan es recuit, és formable i només és dèbilment magnètic, i només es fa fort després d'un pas de transformació tèrmica independent. És per a molles, clips i xapa conformada - no per a barres mecanitzades ni per a una peça que ha de ser magnètica. No substituïu l'un per l'altre.

 

Resistència a la corrosió: l'avaluació honesta

17-4PH resisteix la corrosió atmosfèrica, aigua dolça, atmosferes industrials suaus i molts medis químics a aproximadament el nivell de304 inoxidable. És clarament millor que els graus enduribles de la sèrie 410, 420 i la majoria de les sèries 400. Aquesta és la bona notícia, i és la majoria de les bones notícies.

 

On falla:

Corrosió per picades i esquerdes en clorurs.Sense molibdè deliberat, el grau és vulnerable. En les proves de clorur fèrric mostra una pèrdua de pes mesurable per a tots dos. A l'aigua de mar estancada mostra una clara escletxa-sensibilitat a la corrosió -, l'aliatge és susceptible a l'atac de les esquerdes si es deixa exposat a l'aigua de mar estancada.

 

Cracking per corrosió per estrès (SCC), i aquest depèn completament de la vostra condició d'envelliment.En les proves d'exposició marina,Els exemplars H900 van fallar en 68 dies o menys.El sobreenvelliment a H1150 o H1150D millora dràsticament la resistència SCC. Si especifiqueu la condició de resistència més alta per a una part-exposada de clorur perquè "més fort és millor", esteu escollint la condició més propensa a esquerdes-disponible.

 

Normes pràctiques:

Per al servei de clorur immers o estancat, utilitzeu protecció catòdica, un recobriment o especifiqueu 316L/duplex/aliatge de níquel.

No deixeu mai una escletxa - dissenyeu-la ni segelleu-la.

Si SCC és un risc viu, especifiqueu H1150/H1150D, no H900.

En servei àcid (H₂S), el control de duresa és obligatori (vegeu més avall).

 

NACE MR0175/ISO 15156 - la regla de servei-àcid

Aquesta és la limitació d'aplicació més important a la qualificació:

Condició

Acceptable en servei agre?

H900, H925, H1025, H1075, H1100

❌ No

H1150

⚠️ Cas-per-cas, subjecte a la verificació de la duresa i als límits de tensió del disseny

H1150D (doble-edat)

✅ Sí - l'especificació estàndard

 

El límit és33 HRC màxim, i H1150D (dos cicles consecutius de 4 hores a 621 graus) és l'única condició especificada habitualment que ho aconsegueix de manera coherent en totes les formes de producte i mides de secció.

 

Lliçó de camp que val la pena repetir:En un jaciment greu de gas àcid, nou de les 185 tiges de vàlvules conformes a NACE-han fallat en 15 mesos. Quan es va mesurar el material fallit, la duresa va tornar a C32–C33 - per sobre del C22–C30 dels certificats informats.El material era correcte i les especificacions correctes; la disciplina de verificació no ho era.Si compres 17-4PH per al servei H₂S, insisteix-hiVerificació de duresa del 100% per peça (ASTM E18), no un control puntual.

 

Límits de temperatura

Final

Límit

Què passa més enllà

Alt

~315 graus (600 graus F)

Sobre{0}}envelliment; la força i la resistència a la corrosió es degraden progressivament

Baixa

~-50 graus

La ductilitat cau; no un grau criogènic

 

Per als pous HPHT o per al servei d'alta-temperatura per sobre d'aproximadament 315 graus , la indústria passa a aliatges basats en níquel-com l'Inconel 718. No empenyeu 17-4PH més enllà del seu sostre - perquè envellirà en servei.

 

Soldadura 17-4PH: farciment, preescalfament, PWHT

17-4PH és realment soldable - el 0,07% de carboni màxim ajuda molt - però no es solda-i oblideu-ho.

 

Metall de farciment:

Conjunt

Farciment

17-4PH a 17-4PH (potència coincident)

ER630(AWS A5.9/AMS 5825) o E630 (AWS A5.4)

17-4PH a acer al carboni/de baix aliatge

309 o 309Cb

17-4PH a 304L/316L (diferent)

309L o 312L

No-crític / baixa-força

308L (fanoresponen a l'envelliment - la força estarà molt per sota del metall base)

 

Bàsica del procediment:

Soldar en condició Asempre que sigui possible. La soldadura en condicions d'envelliment crea una HAZ molt sobreenvellida i tanca la duresa.

 

Preescalfar:no requereix menys de ~100 mm. Per a juntes gruixudes i molt restringides, 100 graus és una salvaguarda raonable; alguns fulls de dades de consumibles demanen 150-200 graus per evitar esquerdes.

 

Temperatura interpass:mantenir per sota dels 150-177 graus. El fet d'estar calent pot transformar tota la soldadura en martensita fresca i provocar esquerdes per apagar.

 

Blindatge:100% argó per a GTAW, amb purga posterior. La neteja és important - aquest grau és sensible a l'esquerdat induïda per l'hidrogen-, així que desgreixeu-lo amb acetona i eviteu la humitat.

 

Tractament tèrmic post-soldadura:per a soldadures crítiques,re{0}}recuit en solució (~1.040 graus/1 h) i després envellira la condició objectiu. Com-els dipòsits soldats només arriben a uns 980 MPa; La solució de re-completa més l'envelliment restaura aproximadament 1.130 MPa. L'envelliment directe després de la soldadura és acceptable per a algunes reparacions no-crítiques, però no homogeneïtzarà la soldadura i la HAZ. Per al servei àcid, H1150D és el valor predeterminat després de la soldadura.

 

Advertència del codi:generalment soldat 17-4PHno acceptat pel codi ASME per al servei{0}}de recipients a pressió. Si el vostre component té un codi-estampat, comproveu els requisits del codi aplicables abans de dissenyar una unió soldada en aquest grau.

 

Aplicacions per indústria

La condició-lògica de selecció a continuació és el contingut real aquí - la llista del sector és just on arriba.

 

Petroli i gas (amunt i avall).Tiges de vàlvules, cossos i guarnicions de vàlvules, eixos de bombes, eines de fons de pou, components de cap de pou, elements de subjecció, parts d'arbre BOP/X-.La condició és-crítica per a la seguretat:H₂S humit significa H1150D a Inferior o igual a 33 HRC, punt final. El servei moderat i no-àcid pot utilitzar H900 o H1025 per a la força.

 

Aeroespacial.Peces estructurals, elements de subjecció, components-del tren d'aterratge, components de la turbina. Quan la duresa transversal o una especificació nuclear/aeroespacial és vinculant, 15-5PH o 13-8 Mo pren el relleu de 17-4PH.

 

Instruments mèdics i quirúrgics.Tisores, pinces, portaagulles, broques d'os, instruments dentals, eines endoscòpiques. La barra i el cable es regeixen perASTM F899. Manté un punt d'avantguarda després de l'enduriment per envelliment, autoclaus sense deriva dimensional i màquines netament en condicions A.

 

⚠️ 17-4PH és un grau d'instrument, no un material d'implant.No està a les llistes d'implants estàndard (són aliatges de titani i cobalt-crom). Si un proveïdor ofereix 17-4PH per a un implant permanent, tracteu-lo com una bandera vermella.

 

Processament alimentari, lactis i farmacèutic.Components de la bomba, vàlvules, maquinari del mesclador, elements de fixació on necessiteu força més una superfície netejable. Resisteix als àcids suaus i als agents de neteja dels-llavants de contacte amb aliments. Una advertència: mantingueu el servei per sota d'aproximadament 300 graus i reviseu qualsevol ús de desinfectants agressius a base de clor-a temperatura elevada en comparació amb les opcions d'aliatge de 316 L o superiors-.

 

Generació d'energia i maquinària pesada.Impulses i discos de turbina, anells de guia/segellat/laberint, rotors de bombes, engranatges, eixos.

 

Marina.Eixos d'hèlix i timó, anelles de cub - però sempre amb protecció o recobriment catòdic, i mai amb escletxes no segellades a l'aigua de mar estancada.

 

Motlles i eines.Les insercions de motlle i les peces mecàniques d'alt-desgast es beneficien de la duresa i de la modesta resistència a la corrosió.

 

Normes i especificacions per forma de producte

Formulari del producte

Estàndard

Barres, forja i anells

ASTM A564 tipus 630, AMS 5643, EN 10250-4

Placa, làmina i tira

ASTM A693 Tipus 630, AMS 5604

Placa del recipient a pressió- (codi)

ASME SA693

Barres i forjats (qualitat aeronàutica)

AMS 5622

Forjades per a aplicacions a pressió

ASTM A705

Fil de farciment

AWS A5.9 ER630/AMS 5825

Castings (equivalent)

ASTM A747 CB-7Cu-1

Barra d'instruments quirúrgics/filferro

ASTM F899

Servei amarg

NACE MR0175 / ISO 15156-3

Mides / toleràncies (bar)

ASTM A484

Superfície / dimensional (placa)

ASTM A480

 

Formes i mides disponibles

Formulari

Interval de talles

Condicions subministrades

Opcions d'acabat

Barra rodona

Ø 10 – 400 mm

Condició A, H900, H1025, H1075, H1150, H1150D

Negre, pelat, girat, mòlt

Barra plana

4×13 – 90×165 mm

Condició A, H1025, H1150

Tal com-enrotllat, mecanitzat

Placa

3 – 100 mm de gruix

Condició A, H900, H1150

No.1, 2B, en escabetx

Full

0,5 – 3 mm, 1220×2440/1500×3000

Condició A, H1150

2B, BA

Tub (sense soldadura / soldat)

Ø 6 – 219 mm OD

Solució-recuita

En vinagre, brillant

Filferro

Ø 0,5 – 10 mm

H900, recuit brillant

Recuit brillant

Forjades (anelles, discos, blocs)

Dibuixat per encàrrec

Condició A, H1150D

Girar-grosament, girar-precisió

 

Les mides no-estàndards i els talls-a-la longitud es comenten a petició.Si el vostre dibuix demana una condició d'envelliment específica que no apareix a la llista, indiqueu-nos la condició a la RFQ - no suposeu que sigui "estàndard".

 

Qualitat, certificats i traçabilitat

Cada comanda 17-4PH de Huitong s'envia amb:

 

CA 10204 3.1 certificat de prova de molíper calor i per número de sèrie - química, propietats mecàniques (tracció, rendiment, allargament, reducció de l'àrea, duresa), registre de tractament tèrmic-i resultats d'EQN.

 

CA 10204 3.2 inspecció presencial-de tercersdisponible a petició (BV, SGS, Lloyd's, TÜV, Intertek, DNV).

 

Anàlisi química segons ASTM A751, tracció perASTM E8, duresa HB/HRC, Charpy V-osca perASTM A370on sigui necessari.

 

ECM:Prova d'ultrasons (ASTM A388 / EN 10228-3), examen de partícules-magnètiques (ASTM A275): l'estructura martensítica fa que MT sigui totalment eficaç.

 

Ruta de fusió:aire-fon per a ús general;ESRper a petroli i gas, vàlvules i marins;VARper a components nuclears, aeroespacials i d'alt{0}}cicle-fatiga (normalment afegeix aproximadament un 15-25% al ​​cost del lingot).

 

A la RFQ, indiqueu sempre explícitament la condició d'envelliment- "17-4PH, H1025, ASTM A564 tipus 630", no només "17-4PH". I per al servei àcid, afegiu "H1150D, NACE MR0175/ISO 15156-3, duresa inferior o igual a 33 HRC verificada al 100% per peça".

 

Preguntes freqüents

Què significa 17-4PH?

 

17% crom, 4% níquel, enduriment per precipitació. La designació formal és UNS S17400 / Tipus 630.

 

L'acer inoxidable 17-4PH és magnètic?

 

Sí - en totes les condicions, inclosa la solució-recuita, a causa de la seva estructura martensítica. Això difereix del 304 i el 316, que no són-magnètics quan es recuit. Útil per a la inspecció de partícules-magnètiques; desqualificant per requisits no-magnètics.

 

És 17-4PH més fort que 316?

 

Substancialment. H900 produeix ~ 1.170 MPa enfront de 205–310 MPa per a 316L recuit - aproximadament de quatre a cinc vegades. Però el 316 té molibdè i una resistència a la corrosió del clorur molt millor. La força afavoreix 17-4PH; els clorurs afavoreixen 316.

 

Quina és la condició de l'H900?

 

Envelliment a 482 graus durant 1 hora, refrigerat per aire. Resistència més alta de les condicions estàndard (~ 1.310 MPa de tracció, ~ 1.170 MPa de rendiment, 40–47 HRC).No acceptable per al servei àcid de NACE.

 

Quina diferència hi ha entre H1150 i H1150D?

 

H1150 és un cicle únic de 4 hores a 621 graus. H1150D ésdoble envelliment- dos cicles consecutius de 4-hores. El doble cicle produeix una microestructura més estable i assoleix constantment una duresa inferior a 33 HRC, per això H1150D és l'opció estàndard per al servei àcid NACE MR0175. L'H1150 només és acceptable-cas per cas amb la verificació de la duresa.

 

Quin és el límit de duresa NACE per a 17-4PH?

 

33 HRC màxim. Només l'H1150D (i, cas per cas, l'H1150) compleix els requisits. Les condicions A, H900, H925, H1025, H1075 i H1100 no són acceptables per al servei àcid.

 

Es pot endurir 17-4PH amb treball en fred?

 

No. 17-4PH només s'endureix mitjançant el tractament tèrmic de precipitació (envelliment), no per treball en fred. Aquesta és una distinció clau de 301 o 17-7PH.

 

Quina és la temperatura màxima de servei?

 

Uns 315 graus (600 graus F). L'exposició prolongada per sobre d'ella fa que-envelleix l'aliatge i redueix la resistència. La ductilitat cau per sota d'aproximadament -50 graus, de manera que no és adequat per al servei criogènic.

 

Es pot soldar 17-4PH?

 

Sí - GTAW, GMAW i SMAW, amb farciment ER630/E630 coincident, generalment sense preescalfament per sota dels ~100 mm, interpass per sota de 150-177 graus i recuit de re-solució més envelliment per a soldadures crítiques. El codi ASME generalment no accepta el 17-4PH soldat per al servei-de recipients a pressió, de manera que verifiqueu els requisits del codi si el component està estampat amb codi.

 

Quina diferència hi ha entre 17-4PH i 15-5PH?

 

Tots dos són inoxidables martensítics PH amb una resistència similar. 15-5PH endureix l'anàlisi i redueix la ferrita delta, millorant la ductilitat transversal, la duresa i la forjabilitat. 17-4PH té una disponibilitat més àmplia entre les formes de producte i un historial de servei de petroli i gas més llarg. Per al servei àcid, tots dos necessiten H1150D a Inferior o igual a 33 HRC.

 

Com he de mecanitzar 17-4PH?

 

La mecanització és millor a la condició A. Màquina-desbastadora a la condició A amb eines de carbur (revestiment de TiAlN/AlCrN, rasclet positiu; ~115–190 m/min per al tornejat), envellir fins a la condició objectiu i, a continuació, acabar la màquina-. Reduïu la velocitat entre un 20 i un 30% per a material envellit i acabeu les característiques de precisió H900 triturant.

 

Sol·liciteu un pressupost per a la placa i la barra d'acer inoxidable 17-4PH

Digueu-nos la forma, la mida, la quantitat icondició d'envelliment(H900 / H1025 / H1150 / H1150D), i confirmarem estoc, certificació i lliurament en 24 hores.

 

📧 Correu electrònic:market@htpipe.com

 

📍 Zhengzhou, Xina

 

Subministrem plaques, barres, làmines, tubs, filferro i material de forja 17-4PH a tot el món, amb documentació EN 10204 3.1/3.2 i tractament tèrmic segons la vostra condició.

17-4ph stainless steel plate

 

 

 

 

Enviar la consulta

whatsapp

Telèfon

Correu electrònic

Investigació